2. a 3. den jarního soustředění

6. 5. 2019

Pokračujeme ve zprávách z jarního soustředění a přinášíme další várku fotek.

2. den soustředění - neděle 5. května

Neděli jsme si užili naplno. Počasí se oproti sobotě umoudřilo, vylezlo sluníčko a mohli jsme ven. A to hned na rozcvičku - ještě před osmou ranní. Trenéři nemají kouska citu, vstávat takhle brzo v neděli. Ale možná to bylo proto, že je mladší z nás vzbudili už v 6:30, hodinu před budíčkem... 
Po rozcvičce jsme měli spoustu času na umytí, vyčištění zubů a údajně i na úklid. Asi se naše a trenérské představy o pořádku rozcházejí, vždyť k postelím projdeme! 
Po snídani jsme se vypravili na trénink, který utekl jako voda. Někdo si dal kumite, jiný zase kihon a kata. Pro ty z nás, kteří začali cvičit karate teprve letos, byly tréninky kumite často první setkání s chrániči, volným pohybem a bylo to super! 
Na chvilku jsme si odskočili na svačinu a už nás zase vyhnali ven, prý na nějakou hru s křížovkou. Co je to za hru, vyplňovat nějaký kus papíru?! Ovšem tohle byla trochu jiná křížovka - každé písmenko tajenky jsme si museli odmakat. Trenéři nás rozdělili do 6 skupin, aby byly týmy vyrovnané. Jakmile jsme odběhli překážkovou dráhu (samozřejmě do kopce, jak jinak...), tak jsme si vylosovali kartičku s cenou, kterou za písmenko zaplatíme. Někdo dělal dřepy, někdo tsuki (takový ten základní úder), někdo nedělal nic, když si vytáhl žolíka, a někdo naopak musel udělat vše, když si vybral "Černého Petra". Dokonce jsme slyšeli o někom, kdo měl fakt smůlu a vybral si Černého Petra asi 5x po sobě. Ruda holt bude mít větší sílu než my... :) 
Křížovka byla těžká, dokonce jsme museli o 20 minut posunout oběd, abychom to stihli dohrát, ale výsledek stál za to. 

Oběd byl fajn, hlavně že jsme na něj nešli v kimonech, to by po špagetách asi vypadalo. Hlavně jsme zjistili, že večer bude smažený sýr. :) 

Po obědě byl zase polední klid. To by mě zajímalo, proč? Kdo ho potřebuje víc? My, nebo trenéři? 

Odpoledne jsme vyráběli masky zvířat, které nás mají provázet na nějaké stezce... Jaká stezka? Snad to nebude daleko... 
Ale šlo nám to dobře a za hoďku jsme mohli vyrazit zase ven. Pokračovali jsme ve hrách a cvičení. Některé skupiny to měly pěkně těžký, viděli jsme, jak skáčou žabáky po cestě, běhají do kopce - a prý je to pro jejich dobro. Ale naučili jsme se zase spoustu nových věcí a uteklo to hrozně rychle. Hry, svačina, trénink a najednou je tu večeře... 

Po večeři nám trenéři pustili zase film a rozdali k tomu papíry. Mohli jsme si napsat a nakreslit jakékoliv přání, čeho bychom chtěli dosáhnout a tak. Myslím, že většina z nás ten černý pásek fakt chce. 

Po filmu nás trenéři z nějakého důvodu nezahnali spát tak brzo jako včera. To bylo super. A pak to přišlo - museli jsme se obléct a vyrazit ven, s maskami a do tmy. Prý večerní program. Táhli nás někam do tmy, ale nikdo z nás se nebál - byli jsme pod ochranou masek našich tygrů, medvědů a lvů, ale hlavně nás chránili naši trenéři. A taky jsme nemuseli jít spát. :)
Večerní trénink byl pro většinu z nás úplně něco nového. Ti, kteří jezdí na soustředka už hodně let, tak ho prý taky kdysi zažili, ale kdo ví, jestli je to pravda. 
Cestou zpátky na hotel jsme si ve skupinách vypustili lampióny štěstí a spálili přáníčka, které jsme večer vyráběli. Teda ty lampióny byly pro trenéry docela oříšek. Cvičení jim jde o dost lépe, ale nakonec se podařilo. Kdyby nás k tomu pustili, tak to zvládneme lépe. :) 

Pak už jsem museli jít bohužel spát. :( 

3. den soustředění - pondělí 6. května

Ráno nebyla rozcvička a taky nás nechali spát o půl hodiny déle! Super! Ale prý si dáme rozcvičku na tréninku... 

Při snídani nám zase připomínali úklid a prý abychom se připravili, že si budeme muset po obědě zabalit věci. Tak snad všechno najdeme. Kdyžtak jim řekneme, ať hledají s námi. :) 

Pak jsme vyběhli ven na poslední hry a trénink. Některé hry byly fakt super, akorát jsme u nich museli hodně spolupracovat a nestačilo jenom rychle běhat. Trenéři řekli "5 hlav, 4 nohy a 8 rukou" a my jsme se museli ve skupině dotknout země přesně tak, jak řekli. Zkuste si to sami, taková sranda to není! A ještě dostala body jenom ta nejrychlejší skupina! 
Svačina, trénink - a za chvilku oběd. Škoda, že se ten odjezd tak rychle blíží. Letní soustředění bude super, to je mnohem delší! 

Po obědě jsme si zabalili - ani jsme toho moc nehledali (ale po příjezdu do Prahy říkal trenér Honza, že má u sebe kimono, které někdo nechal ve skříni).
Potom jsme se sešli v jídelně a proběhlo vyhodnocení soustředka. Dokonce se rozdávaly čokolády za nejuklizenější pokoje. To je zajímavý, že to vyhrály starší holky. My jsme měli ale taky perfektně uklizeno! Tak snad příště... 
Ale všichni z nás od trenérů něco dostali, odvezeme si masky a spoustu zážitků. Fakt škoda, že to uteklo tak rychle. :( 

Ještě dáme společnou fotku a jedeme! Ještě štěstí, že se blíží letní soustředění - už jen pár týdnů školy. :) 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace