Zápisky z jarního soustředění, 2. série, finále

16. 5. 2022

V neděli ráno jsme vstali, ale už o poznání s menším nadšením, než jak tomu bylo v sobotu ráno. Asi se na nás trochu podepsalo to večerní flámování u ohně. Ale po mírné počáteční nechuti některých z nás jsme se stejně všichni sešli venku na rozcvičce, kde nás definitivně vzbudilo jedovaté horské sluníčko. K tomu jsme si dali trochu pohybu a mohli jsme jít čile dokončit čištění zubů, úklid pokojů a chystat se na snídani.

Po snídani jsme naběhli na dopolední program, což byla křížovka, kterou jsme museli v týmech vyřešit. Vůbec nám to nedávalo smysl, nakonec se ale ukázalo, že jsou to dva jazykolamy, které pak tři nejodvážnější (a dost často nejupovídanější) z nás museli trenérům bez chyby přeříkat. No zkuste si to sami, taková sranda to nebyla: "Revolverem provrtal leporelo" a "Řekni Lili, nalili-li liliputáni lilijím vodu!"
Každé písmenko bylo vykoupeno buďto drobným posilkem, nebo v případě velkého štěstí - kdo si vytáhl kartičku s Jokerem - bez posilka. Trenéři se předháněli, který tým si naopak vytáhne co nejvíc Černých Petrů a tedy si mákne ještě víc. Ale nakonec jsme to všichni zvládli a stihli jsme během dopoledne i pár fotek navíc - někteří se nutně potřebovali fotit ve skupinkách apod.
Po obědě jsme měli chvilku na odpočinek a pak následovalo to nejhorší, a to balení. Ale je vidět, že jsme byli parta starších, takže jsme to všechno zvládli úplně v pohodě a ani jsme nepotřebovali něco dlouze hledat.
Pak jsme se sešli na vyhodnocení, předání pamětních listů, vyhlášení nejuklizenějšího pokoje a hlavně vydání sladkých odměn. Venku jsme si pobrali naše pomalované kameny a mazali do autobusu, který nás vezme zase domů, abychom mohli v pondělí vesele do školy.
A už nyní se těšíme na další soustředka!

Fotky na FB profilu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace